Kategoria:
David Gilmour Rattle   25 czerwca 2016 roku, we Wrocławiu odbył się koncert Davida Gilmoura, który był pierwszym koncertem na trasie Rattle That Loock World Tour 2016. Pierwszą część tego konceru transmitowała na żywo TVP2. Drugą część tego konceru transmitowała TVP Rozrywka. Jednak TVP zafundowała fanom legendarnego muzyka nie lada kłopot. Otóż, w trakcie trwania drugiej części koncertu na TVP Rozrywka, TVP2 wyemitowała film, w którym David Gilmour opowiadał o historii powstawania ostatniej płyty muzyka "Rattle That Lock". Dla tych, którzy wybrali oglądanie koncertu i nie ogladali filmu, przygotowałem streszczenie filmu. Zapraszam.
Kategoria:
david gilmour wroclaw 2016  W nocy z 25 na 26 czerwca 2016 roku we Wrocławiu wystąpił jeden z członków legendarnej grupy Pink Floyd - David Gilmour. Koncert został zorganizowany z okazji roku Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Na miejsce występu wybrano pl. Wolności, między Opera Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki. Scena na której wystąpił artysta miała wysokość 8 pięter. Koncert mogło obejrzeć 20 000 osób. Ostatni raz David Gilmour występował w Polsce w 2006 roku w Gdańsku z okazji upamiętnienia powstania NSZZ Solidarność. 
Kategoria:

david bowieDawid Bowie, właściwie David Robert Jones, urodzony 08-01-1947 roku w Londynie.

Wielka tajemnicza osobowość muzyki popularnej, a już na pewno jeden z najtrudniejszych do zdefiniowania jej wykonawców. Zanim stał się uznaną gwiazdą rocka, przeszedł istną odyseję wzlotów i upadków. Już w szkole grał na saksofonie. Na początku lat 60 był akompaniatorem w zespołach: The King Bees, The Manish Boys, The Lower Third i The Buzz. W celu uniknięcia skojarzeń z Davidem Jonesem z zespołu The Monkees, pod koniec 1966 roku przybrał sławny sceniczny pseudonim David Bowie. Wtedy też poznał menadżera Kennetha Pitta, z którym współpracował do końca lat 60.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd