Kategoria:
David Gilmour Rattle   25 czerwca 2016 roku, we Wrocławiu odbył się koncert Davida Gilmoura, który był pierwszym koncertem na trasie Rattle That Loock World Tour 2016. Pierwszą część tego konceru transmitowała na żywo TVP2. Drugą część tego konceru transmitowała TVP Rozrywka. Jednak TVP zafundowała fanom legendarnego muzyka nie lada kłopot. Otóż, w trakcie trwania drugiej części koncertu na TVP Rozrywka, TVP2 wyemitowała film, w którym David Gilmour opowiadał o historii powstawania ostatniej płyty muzyka "Rattle That Lock". Dla tych, którzy wybrali oglądanie koncertu i nie ogladali filmu, przygotowałem streszczenie filmu. Zapraszam.
Kategoria:
david gilmour wroclaw 2016  W nocy z 25 na 26 czerwca 2016 roku we Wrocławiu wystąpił jeden z członków legendarnej grupy Pink Floyd - David Gilmour. Koncert został zorganizowany z okazji roku Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Na miejsce występu wybrano pl. Wolności, między Opera Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki. Scena na której wystąpił artysta miała wysokość 8 pięter. Koncert mogło obejrzeć 20 000 osób. Ostatni raz David Gilmour występował w Polsce w 2006 roku w Gdańsku z okazji upamiętnienia powstania NSZZ Solidarność. 
Kategoria:

david bowieDawid Bowie, właściwie David Robert Jones, urodzony 08-01-1947 roku w Londynie.

Wielka tajemnicza osobowość muzyki popularnej, a już na pewno jeden z najtrudniejszych do zdefiniowania jej wykonawców. Zanim stał się uznaną gwiazdą rocka, przeszedł istną odyseję wzlotów i upadków. Już w szkole grał na saksofonie. Na początku lat 60 był akompaniatorem w zespołach: The King Bees, The Manish Boys, The Lower Third i The Buzz. W celu uniknięcia skojarzeń z Davidem Jonesem z zespołu The Monkees, pod koniec 1966 roku przybrał sławny sceniczny pseudonim David Bowie. Wtedy też poznał menadżera Kennetha Pitta, z którym współpracował do końca lat 60.

Kategoria:

velvet underground

Zespół powstał w lutym 1965 roku pod nazwą The Warlocks i tworzyli go:
Lou Reed (właściwie Louis Alan Firbank ur. 2-03-1942 we Freeport na Long Island, New York) - gitara, wokal, autor piosenek
John Cale (ur. 4-12-1940 w Crynant, West Glamorgan w Walii) - gitara basowa, altówka, organy, wokal
Sterling Morrison (ur. 29-08-1942 w East Meadow na Long Island, New York) - gitara
Maureen Ann "Moe" Tucker (ur. 1945 w New Jersey) - perkusja

Okazało się jednak, że istnieje już zespół o tej nazwie. Zmienili zatem nazwę na The Falling Spikes, by w grudniu tego roku przyjąć ostatecznie nazwę The Velvet Underground.

Kategoria:

pilotSkład zespołu Pilot:

David Paton - (ur. 29-10-1951) gitara basowa, śpiew

Billy Lyall - (ur. 26-03-1953) śpiew, flet, syntezator, fortepian. Wcześniej grał w zespole Bay City Rollers.

Stuart Tosh - (ur. 26-09-1951) perkusja.

Szkocki zespół, który powstał w 1973 roku w Edynburgu. Nagrywali dla wytwórni EMI. Pod koniec 1974 roku do zespołu dołączył Iaan Bairnson (ur. 03-08-1953) grający na gitarze.

Kategoria:

pink floyd big 300Ogromny sukces płyty i koncertów "The Wall" zaowocował nakręceniem w 1982 roku filmu, w którym w roli głównej wystąpił Bob Geldof. Chociaż fani zespołu entuzjastycznie przyjęli ten obraz, to Roger Waters nie był zadowolony z ostatecznego efektu. W trakcie kręcenia filmu doszło do "różnicy zdań" między Gilmourem a Watersem.

Kategoria:

pink floyd 07 300Kolejny album "Animals" wydany w 1976 roku, był ostrym atakiem wymierzonym w prowadzącą kampanię o "czystą telewizję" Mary Whitehous. Ta sprzeciwiała się emitowania niektórych treści w telwizji. Domagała się zakazania emisji w TV m.in. utworów Chucka Berrego "My Ding-A-Ling" oraz "School's Out" Alice Coopera. W tym okresie, zespół był najsłynniejszym i odnoszącym największe sukcesy w świecie. Jednak, gdy w 1977 roku do głosu dochodził punk, byli oskarżani za zacofanie i nienadążanie za modą - mówiło się o możliwości rozwiązania zespołu. Te pogłoski mogły o tym świadczyć, gdy pod koniec tego roku Nick Mason wydał album zespołu The Damned "Music For Plaesure

Kategoria:

Pink Floyd dark 300Nową dekadę XX wieku zespół powitał wydaniem płyty "Meddle". Płyta miała charakterystyczne brzmienie Pink Floyd. Na okładce umieścili, zdawać by się mogło abstrakcyjny rysunek. W rzeczywistości było to ucho powiększone do ogromnych rozmiarów. Na płycie znalazły się już klasyczne utwory: "One Of These Days" oraz  23 minutowy "Echoes".

Kategoria:

pink floyd a 300Było lato 1967 roku - Londyn.

Muzycy:
Syd Barrett (właściwie Roger Keith Syd Barrett ur. 06-01-1946) - śpiew, autor tekstów - ze szkoły artystycznej w Cambridge
Roger Waters (ur. 06-09-1943) - śpiew, bas
Nick Mason (właśc. Nicholas Berkeley Maso ur. 27-01-1944 Birmingham) - perkusja
Richard Wright (ur. 28-07-1945) - instrumenty klawiszowe
postanowili założyć jeden z najsłynniejszych zespołów świata - PINK FLOYD.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!