Niewyjaśnione

erich von daniken mój świat w obrazach 

Mój świat w obrazach - Erich von Däniken

Autor: Erich von Däniken
Tytuł: Mój świat w obrazach
Rok wydania: 1994
Wydawnictwo: Prokop
Oprawa: miękka
Tytuł oryginalny: Meine Welt in Bildern
Rok wydania oryginału: 1973

Zwiastun wydawcy:
Jedna z najbardziej atrakcyjnych wczesnych książek Ericha von Dänikena, będąca podsumowaniem pierwszego okresu jego fundamentalnych odkryć.
Krótkie rozdziały poświęcone śladom, jakie "pozaziemscy bogowie" zostawili na wszystkich kontynentach Błękitnej Planety, zostały przebogato zilustrowane zdjęciami, pochodzącymi z archiwum autora i z muzeów całego świata.
W książce zamieszczono również cytaty z najdawniejszych zabytków piśmiennictwa, świadczących o tym, że zarówno "pozaziemscy bogowie", jak i nasi protoplaści, odbywali niegdyś bez wątpienia podróże kosmiczne.

Tekst z tyłu okładki:
Około Wielkanocy 1900 roku greccy poławiacze gąbek odkryli na głębokości 60 m wrak jakiegoś statku. Na jego pokładzie znajdowały się brązowe i marmurowe posągi, błękitne wazy oraz sprzęt. Ustalono, że statek zatonął w I w. prz. Chr.

Podczas segregowania znalezionych rzeczy archeolog Valerios Stais natknął się na jakiś bezkształtny przedmiot. Oglądając go zauważył, że zawiera elementy skomplikowanego mechanizmu - zespołu kół zębatych, wyglądającego jak układ przekładni różnicowych.

Urządzenie miało czterdzieści kół zębatych, dziewięć nastawczych podziałek i trzy osie. Stwierdzono, że pochodzi z około 100 r. prz. Chr. i jest częścią składową jakiegoś kalendarza astronomicznego.

Rozmawiałem z technikami i matematykami, którzy to urządzenie dokładnie przebadali w Muzeum Archeologicznym w Atenach. Wszyscy wyrazili pogląd, że precyzja wykonania jest wprost zaskakująca. Stwierdzono, że odchyłki wynoszą zaledwie 0,1 mm...

 Zobacz też Bibliografię i inne książki.

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz lub uwagę.

Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!