Niewyjaśnione

twarz na zboczu gorskim w peru 2   Był rok 2005, gdy odkryłem satelitarne mapy Google. To była najwspanialsza zabawka. Chociaż internet miałem stosunkowo wolny i kolejne odświeżanie map trwało bardzo długo, nie mogłem oprzeć się pokusie wyruszenia we wspaniałą podróż po świecie. Wszystkie zabawki i klocki świata nie dały się porównać z mapami Google. Pierwsze spotkanie z tą nową zabawką trwało kilkanaście godzin. Zabawa zaczęła się wczesnym popołudniem, a skończyła się rano, gdy za oknem było już widno.

   Było tak dużo miejsc, które chciałem odwiedzić. Na pierwszy rzut poszły piramidy w Gizie, Paryż, Monte Carlo, Wyspy Karaibskie. Byłem zachwycony! O wielu miejscach tylko czytałem, teraz mogłem je zobaczyć z lotu ptaka. Z wypiekami na twarzy przenosiłem się do kolejnych miejsc. W pewnej chwili przyszedł czas na Peru i płaskowyż Nazca.

Szukając ogromnych rysunków, moją uwagę przykuła twarz na jednym zboczu górskim w pobliżu miejscowości El Cruce La Joya. Była doskonale widoczna ze znacznego oddalenia. Poinformowałem o tym znalezisku wielu moich znajomych. Wielu osobom bez trudu pokazywałem ten fenomen natury. Twarz była widoczna nawet przy odległym widoku. Dzięki podziałce na mapie, stwierdziłem, że twarz ma wymiary ok. 5 km na 6 km.

twarz na zboczu gorskim w peruPotem na kilka lat oddaliłem się od tego tematu. Gdy po pewnym czasie chciałem ponownie pokazać tę twarz znajomemu, nie mogłem jej znaleźć. Przeczesywałem dokładnie kolejne obszary Peru. Twarzy nie było. Poczułem żal, że wtedy nie skopiowałem tego widoku. Zastanawiałem się, czy mi się to śniło. Zacząłem przekopywać internet w poszukiwaniu śladów mojego dawnego znaleziska. Na szczęście odnalazłem ślady, których szukałem. Znalazłem zdjęcie z tajemniczą twarzą na zboczu góry w Peru. Znalazłem też stronę www.mapy.pomocnik.com gdzie jest wpis Jeronimo ze zdjęciem, które widziałem ponad 10 lat temu. Nie dość tego, Jeronimo zamieścił link do tego miejsca. I tu o dziwo, okazuje się, że twarz ze zbocza została "ocenzurowana" i usunięta przez Google.

Postawię zatem pytania:
- komu przeszkadzała twarz na zboczu góry w Peru?
- czy Google kształtuje naszą rzeczywistość?
- dokąd sięga ingerencja Google w to co możemy wiedzieć, a czego nie?

 Aktualnie, na zboczu nie ma już tajemniczej twarzy.

Drukuj

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz lub uwagę.

Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!