Recenzje

zajawka ks11p Często kupuję prasę komputerową. Podstawową motywacją do kupna takiej gazety, jest zawartość ciekawego programu w pełnej wersji. I tak było w październiku 2015 roku. Kupiłem Twój Niezbędnik.

 Na okładce Twojego Niezbędnika krzyczy napis: 17 pełnych wersji. Programy o wartości 2000zł za darmo tylko dla Czytelników.

Nieźle, pomyślałem. Fajny prezent. W punkcie sprzedaży zajrzałem jakie są programy i doszedłem do wniosku, że mogę kupić tę gazetę. Po przyjściu do domu zagłębiłem się w lekturę i gdy dotarłem do programów, mocno się rozczarowałem! Nawet więcej, poczułem się oszukany i nabity w butelkę. Okazało się, że większość programów to tzw. triale.

Trial, to rodzaj licencji na oprogramowanie komputerowe, którego można używać, przez z góry określony czas lub określoną ilość uruchomień. Faktycznie, program zazwyczaj jest w pełni funkcjonalny w tym czasie.

Zobaczmy zatem, co Twój Niezbędnik zaoferował tym razem swoim Czytelnikom - 17 pełnych wersji, na 17 urodziny:

1. AOMEI Backupper Professional - Program do tworzenia i przywracania kopii zapasowych, wyposażony w przyjazne kreatory - wersja do 30 listopada - czyli ok. 2 miesiące.

2. EaseUS Todo Backup Home - Znany i cieszący się dużym uznaniem program do tworzenia kopii zapasowych - wersja do 30 listopada - czyli ok. 2 miesiące.

3. ibVPN - umożliwia anonimowe korzystanie z internetu, podmieniając nasze IP na inne, z kraju, który wskażemy - wersja na pół roku.

4. Auslogics BootSpeed 8 - Wszechstronne narzędzie do usprawniania i przyspieszenia systemu - wersja na pół roku.

5. IObit Advanced SystemCare PRO 8 - Rozbudowany zestaw narzędzi do przyspieszania, pielęgnacji i usprawniana komputera - wersja na pół roku.

6. EssentialPIM Pro - znany menedżer informacji osobistych - po prostu dobry organizer - wersja na pół roku.

7. WinPatrol PLUS  - Dodatkowe zabezpieczenie systemu przed złośliwym oprogramowaniem - wersja na pół roku.

8. Internet Download Manager - Popularny program do pobierania plików z internetu - wersja na pół roku.

9. WiseCare 365 Pro - Pomaga utrzymać komputer w dobrej kondycji - dzięki niemu będzie szybki i bezpieczny - wersja na rok.

10. OkayFreedom VPN - Umożliwia anonimowe korzystanie z internetu pod przybranym IP i z serwera z wybranego kraju - wersja na rok.

11. Ashampoo Music Studio 5 - Rozbudowany zestaw narzędzi do edycji plików muzycznych - bez ograniczeń czasowych.

12. Ashampoo Photo Commander 12 - Po prostu program do zdjęć: umożliwia wygodne przeglądanie, zarządzanie, edycję i korektę - bez ograniczeń czasowych.

13. FarStone Total Backup Recovery - Program do backupu danych dla bardziej zaawansowanych użytkowników - bez ograniczeń czasowych.

14. FarStone VirtualDrive - Tworzy do 23 napędów wirtualnych i potrafi zapisywać obrazy z płyt CD/DVD - bez ograniczeń czasowych.

15. A New Beginning - Thriller przygodowy typu point & click o wędrówkach w czasie, bajecznie kolorowy i wciągający - bez ograniczeń czasowych.

16. Clipboard Organizer - Pomaga zarządzać kopiowanymi do schowka tekstami - bez ograniczeń czasowych.

17. Afterfall Reconquest - Post apokaliptyczna gra akcji z klimatycznym, szczegółowym światemi wciągającą akcją - bez ograniczeń czasowych.

Redakcja pisze: Licencje bezterminowe, na rok i pół roku.

Z hucznie brzmiących 17 bezpłatnych, 10 jest TRIALI! Czy na 2 miesiące, czy na 6, czy na 12, to dalej jest TRIAL! Na temat jakości i funkcjonalności tych bezpłatnych można by dyskutować.

Co by nie powiedzieć - czuję się oszukany.

Komentarze   

0 #1 profile 2018-10-30 17:04
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz lub uwagę.

Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!